Aziatische hoornaar: help mee om de natuur te beschermen
De Aziatische hoornaar (Vespa velutina) is een wespensoort die oorspronkelijk uit Azië komt. De soort verspreidt zich snel in Nederland en wordt nu ook vaker gezien in onze gemeente. De Aziatische hoornaar is schadelijk voor de natuur, omdat ze jaagt op bijen, vlinders en andere insecten die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten.
Zo herkent u de Aziatische hoornaar
De Aziatische hoornaar is donker van kleur met een smalle gele band op het achterlijf en zwarte poten met gele uiteinden. Ze is kleiner dan de Europese hoornaar, die meer geel en roodbruin in haar tekening heeft. De Europese hoornaar is wél nuttig en hoort hier thuis. U kunt ze makkelijk uit elkaar houden: Zie je rood? Sla me niet dood!

Wat kunt u doen als u er één ziet?
Ziet u een Aziatische hoornaar of een nest?
- Maak een duidelijke foto met uw telefoon.
- Meld uw waarneming via waarneming.nl/go/vespa-velutina
- De website haalt automatisch de locatie uit uw foto. Zo kunnen deskundigen snel achterhalen waar het nest zit.
- Sla de hoornaar niet dood: levende waarnemingen helpen juist bij het opsporen en bestrijden van nesten.
Wat doet de gemeente?
De gemeente houdt meldingen in de gaten en laat nesten verwijderen als ze overlast veroorzaken of een risico vormen voor de biodiversiteit. Dat gebeurt door gespecialiseerde bestrijders met veilige, milieuvriendelijke methoden. Niet alle nesten kunnen worden weggehaald, maar we doen ons best om schade aan de natuur te beperken.
Samen beschermen we onze leefomgeving
De Aziatische hoornaar verspreidt zich snel. Door alert te zijn en waarnemingen te melden, helpt u mee om onze natuur en bestuivers te beschermen.