Iemand anders voor u laten stemmen (volmacht)

Kunt u op 18 maart 2026 niet zelf stemmen? Dan kunt u iemand anders toestemming geven om voor u te stemmen. Dit kan op twee manieren: door de achterkant van uw stempas in te vullen (onderhandse volmacht) of door een schriftelijke volmacht aan te vragen bij de gemeente. Hieronder leest u hoe dit werkt.

Onderhandse volmacht (machtigen via de achterkant stempas)

Door het invullen en ondertekenen van de achterkant van uw stempas geeft u de onderhandse volmacht. Dit kan tot en met de dag van de verkiezingen. Deze volmachtstem kan de gemachtigde alleen tegelijktijdig met zijn/haar eigen stem uitbrengen. Hij of zij moet dus zelf ook mogen stemmen. Let op: de gemachtigde heeft uw stempas en (een kopie van) uw identiteitsbewijs nodig! Voor de verkiezingen geldt dat uw identiteitsbewijs maximaal 5 jaar verlopen mag zijn.

Schriftelijke volmacht 

Verblijft u buiten de gemeente op het moment dat de stempas op uw deurmat valt, dan kunt u de volmacht niet persoonlijk overdragen.  In dat geval kunt u dit ook schriftelijk regelen

Online aanvragen met DigiD:

https://iburgerzaken.mookenmiddelaar.nl/gaas-web/server/start/StartAanvraagStempas

Of door het volmachtformulier (model L8) in te vullen. Het formulier moet uiterlijk 
vrijdag 13 maart 2026 ingevuld en ondertekend ontvangen zijn bij gemeente Mook en Middelaar.

U kunt het formulier:

Als uw aanvraag wordt goedgekeurd, krijgt de persoon die voor u gaat stemmen een volmachtbewijs. Daarmee kan deze persoon voor u stemmen. Bij een schriftelijke volmacht hoeft de gemachtigde geen identiteitsbewijs van u te laten zien.